Autoryzowany dealer Yamaha

Wiadomości Yamahy

28 października 2019

Wójcik Racing Team reprezentacją Polski!

To sytuacja bez precedensu. Po raz pierwszy w historii polskich wyścigów motocyklowych zespół otrzymuje status oficjalnej reprezentacji kraju. Drużyna narodowa będzie składała się z czterech zawodników: Marka Szkopka, Adriana Paska, Artura Wielebskiego i Piotra Biesiekirskiego.

Zawodnicy startujący w mistrzostwach świata FIM Endurance World Championship w klasie Superstock już oficjalnie będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej jako drużyna narodowa. Nadanie statusu reprezentacji nastąpiło z ramienia Polskiego Związku Motorowego. „Historyczny moment, ale i taki, w którym wiemy, że ta sytuacja jest w pełni uzasadniona – mówi Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motorowego PZM. – Polski zespół jest dostrzegany na arenie międzynarodowej i odnosi niepodważalne sukcesy. Otrzymanie statusu oficjalnej reprezentacji kraju w wyścigach motocyklowych, mam nadzieję, będzie wyróżnieniem i uhonorowaniem ich starań. Walki przecież w najtrudniejszych zmaganiach motocyklowych, w których nie tylko talent, determinacja, ale i taktyka całego zespołu są składowymi wygranej. Warunkiem uzyskania statusu reprezentacji kraju jest polskie obywatelstwo wszystkich zawodników tworzących zespół. W przypadku zespołu mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych klasy Superstock nie tylko zawodnicy są Polakami, ale cała obsługa pracująca przy tym projekcie: od mechaników i elektryków, po osoby zarządzające. To zgrany team, który razem nabierał doświadczenia i dziś jest naszym powodem do dumy. Reprezentację kraju w wyścigach motocyklowych tworzyć będzie czterech zawodników: Marek Szkopek, Adrian Pasek, Piotr Biesiekirski i Artur Wielebski. Panowie! Oby tak dalej, cała wyścigowa Polska trzyma kciuki”.

Wójcik Racing Team jest jedynym zespołem w mistrzostwach świata długodystansowych, który do rywalizacji wystawia dwa motocykle, obsadzając jednocześnie obie klasy mistrzostw. Zespół EWC, jeżdżący z numerem startowym 77, pozostaje bez zmian i jest międzynarodowy, a w jego skład wchodzą Gino Rea, Christoffer Bergman oraz Axel Maurin. Zespół klasy Superstock, rywalizujący w ramach Pucharu Europy, który od dziś tworzy oficjalną reprezentację Polski, jest w pełni narodowy i złożony z Marka Szkopka, Adriana Paska, nowego na pokładzie Piotra Biesiekirskiego i rezerwowego Artura Wielebskiego.

„Jestem dumny, że będziemy mogli oficjalnie reprezentować nasz kraj – mówi Grzegorz Wójcik, szef zespołu. – Na naszych piersiach zawsze jest orzeł, a nad boksami powiewa biało-czerwona flaga. Polskę zawsze mamy w sercu, a teraz możemy szczycić się oficjalnie statusem reprezentacji kraju. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by przynieść powody do dumy również naszym kibicom. Jednocześnie dziękuję PZM za pomoc i okazane wsparcie. Każdego dnia próbujemy popularyzować wyścigi motocyklowe w naszym kraju i sławić Polskę w tej dyscyplinie. Razem możemy więcej. Możemy i to robimy”.

Najbliższa okazja do kibicowania zespołowi Wójcik Racing Team znajdzie się już 14 grudnia. Na malezyjskim torze Sepang zawodnicy wystartują w drugiej rundzie sezonu 2019-2020 mistrzostw świata FIM EWC. Relacja na żywo z ośmiogodzinnego wyścigu tradycyjnie będzie dostępna na kanale EuroSport 2.